Sempozyum Davet

Davet

Değerli meslektaşlarımız,

Türkiye Romatoloji Derneği tarafından düzenlenecek 1. Konya Romatoloji  Sempozyumu’nun 8-10 Ekim 2021 tarihleri arasında Novotel Konya’ da  gerçekleştirileceğini duyurmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Bu önemli etkinlikte sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.  Tüm dünyayı etkileyen COVID 19 Pandemisi nedeniyle yüzüyüze gerçekleştiremediğimiz bilimsel hayatımızın bir parçası olan kongreleri online olarak gerçekleştirebiliyoruz. Umut ediyoruz ki pandemi biter, yeniden normalleşme sürecine döneriz ve yüz yüze bir toplantı  gerçekleştirebiliriz.

1. Konya Romatoloji Sempozyumunda, romatizmal hastalıklara ait güncel konuların tartışılacağı konferanslar, paneller, “Uzmanına Danış” seansları, sözlü veya poster bildirileri şeklinde oturumlar yapmayı planlıyoruz. Romatoloji ve diğer ihtisas alanlarında uzman konuşmacılar, romatizmal hastalıklardaki patogenez, klinik, tanı, ayırıcı tanı ve tedavi konularında son gelişmeleri ele alacak ve  moderatör hocalarımız başkanlığında meslektaşlarımız ile tartışacak.

Uydu sempozyumlarda, yeni tedavi ajanlarını yakından tanıma fırsatı bulacağız ve global tıp dünyasının romatoloji alanında geldiği noktayı hepbirlikte değerlendireceğiz.

Tarihi bir değeri olan Konya şehri aynı zamanda doğal güzellikler açısından da  ülkemizdeki  eşsiz yerlerden biridir. Pandemi sonlanırsa ve meslektaşlarımız sempozyumumuza katılabilirse ‘’Gez dünyayı gör Konya’yı’’ düsturuyla bu güzelliklikleri birlikte yaşayacağız. Sevgi ve hoşgörü kenti  ‘’Ne olursan ol yine de gel’’ diyerek sizleri davet ediyor.

Bilimsel açıdan sizler için faydalı bir kongre olması dileğiyle…

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Recep TUNÇ
Sempozyum Başkanı
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Abd.
Doç. Dr. Adem KÜÇÜK
Sempozyum Genel Sekreteri
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Abd.